GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12815095
nr 1281 5095
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Vas, Gustafsberg. Sgrafittodekor. Signerad, daterad 1927. Höjd: 19,5 cm
Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 18:33:13
14/10 18:14:45
500 kr
14/10 18:28:14